Please enter your contact details, we will call you

Your request has been sent successfully

Your contact details

Name:
Phone:

Need help?

We have collected for you the answers to all relevant questions in the "Support" section.

Go to the "Support" section

Please select the form of service and provide the necessary data needed to identify and expedite the resolution of the issue

Your request has been sent successfully

Need help?

We have collected for you the answers to all relevant questions in the "Support" section.

Go to the "Support" section

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Your request has been sent successfully

Need help?

We have collected for you the answers to all relevant questions in the "Support" section.

Go to the "Support" section
Vodafone та ГО «Аеророзвідка» запустили систему відеонагляду в Чорнобильському заповіднику

Vodafone and Aeroizvidka NGO launch video surveillance system in Chornobyl Reserve

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника запрацювала система природоохоронного моніторингу. Це результат співпраці телеком-оператора Vodafone Україна, Громадської організації «Аеророзвідка» та Заповідника за підтримки Державного агентства з управління зоною відчуження. Нагадаємо, що 31 травня 2021 партнери підписали меморандум про співпрацю.

Першим етапом співпраці стало розгортання пілотного проєкту «Радагаст», який передбачає забезпечення відеоспостереження за акваторією річки Прип’ять та прибережними зонами. Нагляд здійснюється з кутом зору до 300º та можливістю оптичного наближення до х42. Безперебійну передачу даних реалізовано на базі 4G мережі Vodafone.

Система спостереження дає можливість компетентним службам оперативно реагувати на події, які виникають на території Заповідника, наприклад, дії та пересування правопорушників. А науковці, які працюють у Заповіднику, отримали нові інструменти та можливості для вивчення явищ рослинного і тваринного світу.

Важливо, що запуск «пілоту» дає можливість перевірити ефективність технічних рішень, протестувати обладнання на сумісність та відповідність технічним вимогам. Результати, отримані в процесі його реалізації, допоможуть обрати найоптимальніші варіанти масштабування проєкту та створити багатофункціональні розгалужені системи спостереження за допомогою сучасних технологічних засобів – відеокамер, тепловізорів, акустичних та сейсмічних сенсорів тощо.

За словами заступника генерального директора Vodafone Україна Андрія Большакова: «Ми разом з партнерами проаналізували світовий досвід у застосуванні сучасних технологічних рішень на заповідних територіях і вирішили запустити «пілотне» рішення для онлайн моніторингу. Це дозволяє вести спостереження за територією, фіксувати різні зміни, явища та обробляти отриману інформації в автоматичному режимі. Окрім того, алгоритми штучного інтелекту, завдяки зібраним даним, зможуть програвати різні сценарії розвитку подій на території заповідника».

«Робота над розгортанням системи ситуаційної обізнаності на території заповідника розпочалася у травні 2021 року. Ми об’єдналися з партнерами, підписали меморандум про співпрацю, встановили вежу та потужну камеру. Це дозволяє цілодобово відстежувати та реагувати на усе, що відбувається на території під наглядом, адже завдяки потужному об’єктиву камери ми можемо побачити навіть рибальський гачок на відстані кількох кілометрів», - додає Михайло Горбенко, член правління ГО «Аеророзвідка».

Директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко зазначає, що «управління і нагляд за землями Заповідника - досить складне та об’ємне завдання, оскільки його територія, зауважимо, радіаційно забруднена, складає 227 тисяч гектарів. Саме тому для нас онлайн моніторинг – це перехід на якісно новий рівень менеджменту. Окрім того, величезною проблемою Чорнобильської зони є пожежі, а цілодобовий моніторинг дозволить зафіксувати займання практично миттєво та оперативно його локалізувати».

«Основною задачею у встановленні системи спостереження є природоохоронна діяльність Заповідника, але разом з тим вона дозволяє виконувати і інші корисні функції – оперативно виявляти правопорушників чи виникнення пожеж, моніторити пересування тварин тощо. Тобто система спостереження дозволить нам виконувати будь-які завдання відповідно до потреб та ситуації. Тому ми підтримуємо дану ініціативу та будемо сприяти розширенню території спостереження та переліку технологічних рішень», - підсумовує т. в. о. Голови Державного агентства з управління зоною відчуження Євген Крамаренко.