Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Оберіть, будь ласка, форму обслуговування та вкажіть необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone впроваджує технології для забезпечення автоматизації збору та обліку даних про використання газу

4Gr

Vodafone впроваджує технології для забезпечення автоматизації збору та обліку даних про використання газу

Vodafone Україна підписав меморандум з розробником білінгових систем ТОВ «Компанія «Ліана» та постачальником обладнання ТОВ «БТК – Центр Комплект» про забезпечення операторів газового ринку енергоефективною технологією NB-IoT для автоматизації збору та обліку даних використання газу.

На облікові прилади в інфраструктурі компаній з постачання природного газу населенню встановлюється обладнання з технологією мобільного оператора, що дозволяє в онлайн-режимі знімати та передавати дані про обсяги використання газу. Послуга дозволить автоматизувати процес збору даних, їх обробку та управління.

Пілотний проект буде реалізовано у білінговій системі Gasolina, призначеній для автоматизації роботи абонентських відділів, що ведуть облік розрахунків населення за природній газ. Газові компанії, учасники пілотного проекту, отримують доступ до web-кабінету з інформацією щодо комерційного використання газу, зручний інструмент для планування та аналітики, а також можливість автоматичного завантаження даних у свої інформаційні бази та системи.

Меморандум підписано віддалено в електронному вигляді за допомогою Mobile ID від Vodafone, який забезпечує електронну ідентифікацію особистості та кваліфікований електронний підпис (КЕП). Перевагами Mobile ID у порівнянні з іншими способами ідентифікації особистості є універсальність та простота використання. Для Mobile ID використовуються SIM-карти нового покоління, які виступають в якості захищеного носія інформації.

Після закінчення пілотного проекту планується комерційний запуск послуги «Розумний облік газу» для газових компаній, які працюють з білінговою системою Gasolina.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року Vodafone запустив у комерційну експлуатацію мережу для інтернету речей. Вартість річного тарифу складає 200 грн. Пакет включає дата трафік, необхідний для передачі інформації з пристрою. Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті оператора.

Про NB-IoT

Пристрої, підключені до NB-IoT мережі, можуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому обладнання отримує стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, підвалах та шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування та аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в інших технологіях. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі, за необхідності, є можливість легко виконати масштабування.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна для близько 20 мільйонам українців. Ця технологія сертифікована й стандартизована GSMA у липні 2016 року та успішно запущена Vodafone Group в декількох країнах.

Нагадаємо, що Vodafone Україна підключений до глобальної IoT-платформі Vodafone, світового лідера в IoT-рішеннях. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформи, щоб системно й централізовано керувати IoT-рішеннями у своїх компаніях.

Про технологію Mobile ID

Технологія Mobile ID забезпечує електронну ідентифікацію особистості й кваліфікований електронний підпис (КЕП), який є юридично значимим аналогом особистого підпису власника. Перевагами Mobile ID, в порівнянні з іншими способами ідентифікації особистості, є універсальність та простота використання. Ця технологія дозволяє замінити зв'язку логін-пароль в будь-якій електронній системі, в яку вона інтегрована, а значить – користувачу не потрібно вигадувати й запам'ятовувати нові логіни та паролі. Всі дії, в тому числі електронний підпис, виконуються в мобільному телефоні або смартфоні, тобто, користувачі Mobile ID не прив'язані до стаціонарного робочого місця, як у випадку з КЕП, записаним на флешці.

Крім високого рівня мобільності та зручності, однією з головних переваг Mobile ID є безпека особистих даних. Для цього Vodafone Україна використовує один з найбезпечніших двофазних процесів аутентифікації в світі. При цьому Mobile ID – єдина технологія електронної ідентифікації та КЕП, яка не залежить від додаткового обладнання або програмного забезпечення.

Для Mobile ID використовуються SIM-карти нового покоління. SIM-карта в цьому випадку виступає в якості захищеного носія інформації. Всі операції шифрування виконуються в захищеній області пам'яті такої картки, до неї не має доступу навіть операційна система мобільного пристрою. Секретну інформацію неможливо видалити або скопіювати на інший носій. При втраті чи блокуванні картки, послуга Mobile ID автоматично блокується.