Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Оберіть, будь ласка, форму обслуговування та вкажіть необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone посилив захист SIM-карт клієнтів від посягань шахраїв

Vodafone посилив захист клієнтів від посягань шахраїв. Зокрема, з урахуванням нових шахрайських схем, були розроблені алгоритми додаткової верифікації клієнта, що знижують шанси шахраїв отримати дублікат SIM-карти клієнта.

Заміна SIM-карти внаслідок її пошкодження, втрати телефону або необхідності заміни на карту з підтримкою 4G є однією з найчастіших причин звернення клієнтів до оператора. Для того, щоб убезпечити своїх клієнтів від дій шахраїв, Vodafone постійно актуалізує власні алгоритми верифікації клієнтів при заміні SIM-карти. Оператор взаємодіє з банками для впровадження рішення, яке допоможе банківським клієнтам проходити верифікацію, що не ґрунтується виключно на номері телефону.

Важливою складовою захисту залишається поінформованість та пильність самих користувачів мобільного зв'язку. Vodafone пропонує прості правила, які допоможуть уникнути неприємностей:

  1. Не передавайте – нікому й ніколи – свої персональні дані: секретні коди, які ви отримуєте в SMS, паролі, кодові слова, тощо. Співробітник оператора ніколи не буде просити повідомити таку інформацію.
  2. Якщо ви вказуєте свій номер телефону в оголошеннях в інтернеті, у коментарях соціальних мереж тощо, звертайте увагу на дзвінки з незнайомих номерів, від незнайомих людей, несподівані, «помилкові» поповнення рахунку на невеликі суми й інші нестандартні дії – це можуть бути шахраї.
  3. Уникайте вказувати в оголошеннях та у відкритому доступі номери телефонів, прив'язаних до ваших банківських рахунків.

Дотримання цих простих правил допоможе не стати жертвою найбільш поширених сьогодні схем дій шахраїв, спрямованих на доступ до SIM-карти. Топ-3 шахрайських схем виглядають сьогодні так:

  1. «Дзвінок від оператора». Шахрай телефонує абоненту, називається «співробітником» оператора мобільного зв'язку та з'ясовує в абонента персональну інформацію про дзвінки та номери, з яких власник SIM-карти спілкується частіше, дії з рахунком, тощо.
  2. «Дзвінок через месенджер». Шахрай прив'язує один з інтернет-месенджерів на своєму смартфоні до номера телефону потенційної жертви. Для цього обманом дізнаються в абонента код підтвердження для реєстрації в месенждері – телефонують абоненту, просять під різними приводами назвати отриманий у повідомлені код. Далі використовують месенджери для дзвінків в контактні центри від імені власника номера.
    Подібна схема використовується і коли шахрай намагається зареєструватися від імені власника SIM-карти в інтернет-помічникові на сайті оператора. При цьому власникові SIM-карти приходить SMS-повідомлення з кодом для верифікації. Шахрай телефонує власнику SIM-карти та під різними приводами просить повідомити отриманий код. Далі використовують персональну інформацію, доступну абоненту в інтернет-помічникові для ідентифікації при отриманні дубліката SIM-карти.
  3. «Повідомлення від банку/мобільного оператора про блокування картки». З приватного номера клієнту надсилають повідомлення від імені банку чи мобільного оператора: «Вашу картку заблоковано. Зверніться за номером…». Під час дзвінка дізнаються персональну інформацію: секретні коди або кодові слова, історію дзвінків, тощо.