Київщина першою в Україні створить єдину базу геопросторових даних для розвитку туризму

20 липня 2021Підтримуємо Україну

Київщина стане пілотною областю, де розпочнеться робота над створенням унікальної бази геопросторових даних природних, історичних, культурних, бізнес-об’єктів. Над її розробкою працюватимуть експерти Міністерства аграрної політики та продовольства України, Київської обласної державної адміністрації, телеком-оператора Vodafone Україна, Всеукраїнської асоціації громад, громадських організацій «Всеукраїнська ініціатива» і «Український гірськолижний клуб».

Партнери задекларували відповідні наміри 20 липня під час підписання меморандуму. Ініціатива дозволить ефективніше працювати над розвитком сільських територій регіону, у тому числі, у сфері підвищення їх туристичної привабливості. Відтак якісні геопросторові дані сприятимуть продуктивній співпраці в цьому напрямі між представниками центральної, обласної і місцевої влади, а також громадського сектору і бізнесу.

«Київщина першою в Україні почне використовувати геопросторове планування в роботі над комплексним розвитком туризму. Це дозволить нам створити нові туристичні продукти, популяризувати нашу історичну й культурну спадщину, сформувати позитивний імідж агробрендів, а також вивести на новий рівень гастротуризм у регіоні. Очікуємо, що використання цифрових технологій допоможе нам швидше розвивати регіон і, як наслідок, збільшувати потоки туристів на територію нашої області», – прокоментувала заступниця голови Київської облдержадміністрації Тетяна Щербак за результатами зустрічі.

За словами заступника генерального директора Vodafone Україна, регіон Центр, Андрія Большакова: «З 2015 року Vodafone розвиває туристичну цифрову інфраструктуру в Україні в рамках власного соціального проєкту Find&Follow. З 2020 року паралельно з будівництвом 4G у діапазоні 900 МГц у сільській місцевості ми розширили проєкт напрямком зеленого туризму – Village Routes. Наразі цифрові туристичні маршрути покривають майже всю територію України, зокрема велику кількість маршрутів розроблено саме для Київської області спільно з Київською обласною адміністрацією. Ми готові розширювати напрямки співпраці та і надалі сприяти розвитку туристичного потенціалу Київщини».

Актуальні новини

Vodafone Україна: перші результати роботи «Роумінг як вдома» – понад 900 тисяч користувачів за січень 2026 року
Vodafone Україна: перші результати роботи «Роумінг як вдома» – понад 900 тисяч користувачів за січень 2026 року
Vodafone Україна продовжує інтеграцію до єдиного роумінгового простору Європейського Союзу та підбиває перші підсумки роботи послуги «Роумінг як вдома».
18 лютого 2026Тарифи, акції та сервіс
Детальніше
Перше 5G-весілля в Україні: Vodafone запустив тестування 5G у Харкові в День закоханих
Перше 5G-весілля в Україні: Vodafone запустив тестування 5G у Харкові в День закоханих
14 лютого 2025 року Vodafone розпочав відкрите тестування 5G у Харкові. Символічно, що саме цього дня перша пара в Україні зареєструвала шлюб онлайн через сервіс Дія, використовуючи 5G мережу Vodafone.
17 лютого 2026Тарифи, акції та сервіс
Детальніше
Vodafone запустив відкрите тестування 5G у Бородянці
Vodafone запустив відкрите тестування 5G у Бородянці
28 січня Vodafone розпочав відрите тестування 5G у селищі Бородянка Київської області.
28 січня 2026Tech-новини
Детальніше