Vodafone Україна та PULSE об’єдналися заради порятунку поранених

22 May 2024Country support

Благодійний фонд PULSE, що розвиває тактичну медицину в Україні, та Vodafone Україна розпочали реалізацію проєкту з організації стабілізаційних пунктів в прифронтових зонах. 

Проєкт складається з двох основних етапів:

  • навчання військово-медичного персоналу переливанню крові
  • забезпечення обладнанням для переливання та зберігання крові прифронтових стабілізаційних пунктів.

На цей час вже підготовлені дві інструкторські групи, які в подальшому передаватимуть досвід бойовим медикам.

За статистикою втрата крові є основною причиною смертності поранених. У багатьох випадках кров пацієнту переливають вже у шпиталі, що може бути надто пізно, враховуючи складні умови евакуації із зони бойових дій. Натомість раннє переливання крові у поєднанні із правильною зупинкою кровотечі на місці отримання поранення та швидкою евакуацією значно підвищує рівень виживання постраждалих з травмами.

«В такій важкій та брутальній війні, яку веде Україна проти агресора, критично ставати кращими, міцнішими, зокрема, запроваджувати найпросунутіші медичні практики для порятунку пацієнтів. Саме такою практикою є переливання крові медичними працівниками на догоспітальному етапі: чим швидше поранений отримає кров – тим більше шанс врятувати важкого пацієнта. Саме в запровадженні таких інновацій, що є непростою задачею, бачу силу взаємодії Збройних сил, PULSE як експертної організації, головного донору проєкту Vodafone і інших представників відповідального бізнесу», – зазначив співзасновник PULSE Федір Сердюк.

Проєкт реалізується у партнерстві з Українським центром трансплант-координації відповідно до дорожньої карти Міністерства охорони здоров’я.

Першими, хто пройде навчання з догоспітального переливання, стануть медики бойових бригад Корпусу морської піхоти ЗСУ. Курс навчання розрахований на 4 дні. За планом протягом трьох місяців будуть підготовлені 4-5 груп медиків бойових бригад Корпусу морської піхоти ЗСУ та забезпечено обладнанням для зберігання, транспортування та переливання крові щонайменше 4 стабілізаційних пункти.

«Ми надаємо послуги, які стали життєво необхідними під час війни, критичними для виживання, організації допомоги та порятунку людей. І всебічно допомагаємо тим, хто рятує людські життя, насамперед, медикам. Закупівля медичного обладнання, тренування та психологічна підтримка медиків – це один з пріоритетів для нас сьогодні», – зазначила генеральна директорка Vodafone Україна Ольга Устинова.

Аctual news

Vodafone Launches Open 5G Testing in Borodianka
Vodafone Launches Open 5G Testing in Borodianka
On January 28, Vodafone launched open 5G testing in the town of Borodianka, Kyiv region.
28 January 2026Tech-news
More
Vodafone has been recognised as the leader in fixed Internet quality in Ukraine
Vodafone has been recognised as the leader in fixed Internet quality in Ukraine
According to the annual report by the independent French company nPerf, which specialises in measuring the quality of Internet services, Vodafone topped the ranking of fixed Internet providers in Ukraine for 2025.
14 January 2026Business and investments
More
Vodafone has launched large-scale open 5G testing
Vodafone has launched large-scale open 5G testing
On January 12, large-scale open 5G testing was launched in Ukraine.
13 January 2026Tech-news
More