Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Оберіть, будь ласка, форму обслуговування та вкажіть необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"
Vodafone попереджає клієнтів про ТОП-5 актуальних схем шахраїв

Vodafone попереджає клієнтів про ТОП-5 актуальних схем шахраїв

У період локдауна традиційно активізуються бажаючі незаконно заробити на довірливих громадянах. Компанія Vodafone Україна склала рейтинг з п'яти найпоширеніших шахрайських схем, на які можуть попастися користувачі мобільного зв'язку.

Більша частина представлених схем далеко не нова, але люди продовжують на них попадатись. Серед них також є сценарії з новими сюжетами на тему пандемії.

Крім ТОП-5 схем ви також можете подивитися відео про шахрайство на каналі TechnoFolks.

1) Ви отримуєте SMS про списання грошей з карти, хоча ніяких транзакцій не створювали. У тексті повідомлення є номер служби підтримки, на який, як передбачається, ви маєте зателефонувати. У телефонній розмові, скоріш за все, вас почнуть «обробляти» з метою дізнатись цінну інформацію: номер карти, зазначену на ній дату, код CVV або CVC.

На що звертати увагу: Повідомлення дуже схоже на ті, що ви отримуєте від банку, однак, воно відправлене, як правило, зі звичайного номера телефону і може містити граматичні помилки.

2) На ваш телефон приходить SMS, що ваша банківська карта заблокована, і потрібно звернутися до служби підтримки/безпеки. Далі – схожа схема з обманом у телефонній розмові, як і в першому випадку.

На що звертати увагу: жодна служба банку не має права запитувати у вас таку інформацію як номер карти, дату і код CVV (CVC). Крім того, практично на кожній банківській картці вказаний справжній номер телефону call-центру банку, за яким ви завжди можете зателефонувати і уточнити інформацію стосовно свого рахунку.

3) Класична схема – ви отримуєте SMS з інформацією про те, що щось виграли – автомобіль, квартиру, гроші і т.п. У тексті повідомлення вказано номер телефону, за яким у вас неодмінно почнуть виманювати різного роду інформацію.

На що звертати увагу: рятує звичайна логіка – згадайте, чи дійсно ви брали участь в якомусь розіграші? І другий момент – отримання SMS має насторожити, тому що зазвичай організатори конкурсів дзвонять переможцям, а не відправляють SMS.

4) Шахраї дзвонять вам під виглядом медичних працівників і повідомляють, що ваш родич захворів на коронавірус і перебуває у важкому стані, для чого потрібні ліки і госпіталізація. Кошти просять терміново перерахувати на свій рахунок. Є також схожа схема, але в ній саме абонента звинувачують в порушенні карантину і вимагають сплатити штраф.

На що звертати увагу: як правило, подібні дзвінки надходять вночі, і розмова будується таким чином, щоб ви не встигли навіть збагнути, що до чого. Зупиніться, уточніть, представник якої установи вам дзвонить. У випадку з «родичем» попросіть того до телефону або зв'яжіться з ним самостійно за його номером.

5) На темі коронавірусу також побудовані шахрайські схеми з продажу медичних масок, щеплень від Covid-19 і навіть довідок з негативним чи позитивним тестом. У багатьох випадках продавець вимагає повну або часткову передоплату за свої послуги або товари перед відправкою. Після оплати товар нікуди не вирушає, а якщо «покупка» сталася через онлайн-платформу, то покупця там блокують.

На що звертати увагу: взагалі продаж таких товарів і послуг з рук уже не виглядає чимось правдоподібним. А якщо продавець вимагає гроші до відправки продукту, це має викликати підозру.

Vodafone проводить системну роботу, щоб зменшити ризики шахрайства, спрямовані, як правило, на клієнтів банків. Крім внутрішніх інструментів, які запобігають можливості заволодіти SIM-картою клієнта, компанія розробила і пропонує банкам спеціалізований продукт на основі власної дата аналітики, який допоможе банкам захистити гаманці своїх клієнтів – антифрод сервіс «IMSI Check».

 Щоб попередити можливі спроби шахрайства, Vodafone також підтримує інформаційну кампанію Нацбанку з протидії платіжному шахрайству #ШахрайГудбай, допомагаючи в поширенні інформації про загрози шахрайства.