loading

Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone запускає «Розумний облік» води

4Gr

Vodafone запускає «Розумний облік» води

Спільно з водоканалами України Vodafone розпочинає пілотний проект «Розумний облік» (Smart Metering) на базі мережі NB-IoT. На вузли комерційного обліку води в інфраструктурі водоканалів встановлюється обладнання, за допомогою якого в онлайн-режимі знімаються та передаються дані про обсяг подачі води. Послуга дозволить автоматизувати процес збору даних, їх обробку та керування.

Водоканали, які беруть участь у пілотному проекті, отримують доступ до web-кабінету з інформацією щодо комерційного використання води, зручний інструмент для планування та аналітики, а також можливість автоматичного завантаження даних у свої інформаційні бази й системи.

Наразі «пілоти» запущено в містах Суми та Вишневе. Загалом планується співпраця з п’ятьма містами, серед них як міста-мільйонники, так і районні центри. Основним критерієм для участі в проекті є відкритість та готовність водоканалів впроваджувати у робочий процес нові технологічні рішення.

Після закінчення пілотного проекту планується комерційний запуск послуги «Розумний облік» для водоканалів, у подальшому – для інших постачальників послуг ЖКГ. Також планується розвиток послуги в таких напрямках, як технологічний облік ресурсів, білінг, квартирний облік.

Vodafone запустив у комерційну експлуатацію мережу для інтернету речей. Для клієнтів, які підключаться до мережі в перші чотири місяці її роботи, діє акційна пропозиція – вартість річного тарифу при підключенні з 20.01 до 20.05 складе 20 грн. Пакет включає дата-трафік, необхідний для передачі інформації з пристрою. Для тих, хто підключиться до мережі після 20.05, річна вартість для підключення пристрою до NB-IoT мережі Vodafone складе 200 грн. Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті www.vodafone.ua/nb-iot.

Про NB-IoT

Пристрої, підключені до NB-IoT мережі, зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому обладнання може отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, в підвалах і шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування і аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в таких технологіях як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вище, ніж голосової мережі, за необхідності є можливість легко виконати масштабування.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна близько 20 мільйонам українців. Ця технологія сертифікована і стандартизована GSMA в липні 2016 року та успішно запущена Vodafone Group у декількох країнах.

Нагадаємо, що Vodafone Україна підключений до глобальної IoT-платформи Vodafone, світового лідера в області IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформи, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями в своїх компаніях.