Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Оберіть, будь ласка, форму обслуговування та вкажіть необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone запускає «Розумний облік» води

4Gr

Vodafone запускає «Розумний облік» води

Спільно з водоканалами України Vodafone розпочинає пілотний проект «Розумний облік» (Smart Metering) на базі мережі NB-IoT. На вузли комерційного обліку води в інфраструктурі водоканалів встановлюється обладнання, за допомогою якого в онлайн-режимі знімаються та передаються дані про обсяг подачі води. Послуга дозволить автоматизувати процес збору даних, їх обробку та керування.

Водоканали, які беруть участь у пілотному проекті, отримують доступ до web-кабінету з інформацією щодо комерційного використання води, зручний інструмент для планування та аналітики, а також можливість автоматичного завантаження даних у свої інформаційні бази й системи.

Наразі «пілоти» запущено в містах Суми та Вишневе. Загалом планується співпраця з п’ятьма містами, серед них як міста-мільйонники, так і районні центри. Основним критерієм для участі в проекті є відкритість та готовність водоканалів впроваджувати у робочий процес нові технологічні рішення.

Після закінчення пілотного проекту планується комерційний запуск послуги «Розумний облік» для водоканалів, у подальшому – для інших постачальників послуг ЖКГ. Також планується розвиток послуги в таких напрямках, як технологічний облік ресурсів, білінг, квартирний облік.

Vodafone запустив у комерційну експлуатацію мережу для інтернету речей. Для клієнтів, які підключаться до мережі в перші чотири місяці її роботи, діє акційна пропозиція – вартість річного тарифу при підключенні з 20.01 до 20.05 складе 20 грн. Пакет включає дата-трафік, необхідний для передачі інформації з пристрою. Для тих, хто підключиться до мережі після 20.05, річна вартість для підключення пристрою до NB-IoT мережі Vodafone складе 200 грн. Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті www.vodafone.ua/nb-iot.

Про NB-IoT

Пристрої, підключені до NB-IoT мережі, зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому обладнання може отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, в підвалах і шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування і аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в таких технологіях як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому, ємність мережі значно вище, ніж голосової мережі, за необхідності є можливість легко виконати масштабування.

IoT – один із пріоритетних напрямків для Vodafone, розвиток якого в Україні став можливим із запуском 4G в липні 2018 року. Для запуску IoT рішень Vodafone спеціально розгортає мережу NB-IoT на базі власної 4G мережі, яка сьогодні доступна близько 20 мільйонам українців. Ця технологія сертифікована і стандартизована GSMA в липні 2016 року та успішно запущена Vodafone Group у декількох країнах.

Нагадаємо, що Vodafone Україна підключений до глобальної IoT-платформи Vodafone, світового лідера в області IoT-рішень. Таким чином, українські клієнти Vodafone зможуть отримати доступ до кращої світової платформи, щоб системно і централізовано керувати IoT-рішеннями в своїх компаніях.