Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Оберіть, будь ласка, форму обслуговування та вкажіть необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Вкажіть, будь ласка, необхідні дані, які потрібні для проведення ідентифікації та пришвидшення вирішення питання

Ваш запит успішно відправлено

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone Україна в 3 кварталі: відновлення мережі та допомога країні

Vodafone Україна, що входить до складу NEQSOL Holding, звітує про результати роботи за 9 місяців 2022 року.

«Повномасштабне вторгнення суттєво вплинуло на плани компанії та її діяльність у цей період, – коментує підсумки 9 місяців 2022 року Ольга Устинова, СЕО Vodafone Україна. – Ми зосередились на трьох найважливіших речах: працездатність мережі, безпека співробітників і допомога країні. Ці три принципи, на які ми спираємось в усіх наших рішеннях, дали можливість закласти міцне підґрунтя для керованості, прозорості та сталого розвитку бізнесу навіть в критичних умовах війни».

Компанії вдалось зберегти рівень доходів на минулорічному рівні. Виручка Vodafone за 9 місяців 2022 року склала 14,7 млрд грн, що 1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Показники OIBDA (+2%) та маржа OIBDA (+1,4 п.п.) також лишають стабільними, демонструючи невеликий зріст. Зростання доходів від фіксованого бізнесу, роумінгу та послуг інтеграції мереж мобільного зв’язку для бізнес-клієнтів частково компенсували недоотриманий дохід від послуг мобільного зв’язку та продажів у власних торгових точках.

Інвестиції Vodafone у критичну інфраструктуру країни перевищили 2 млрд грн. У складний для бізнеса період компанія не зменшила інвестиції, залишивши їх на рівні попереднього року. Основні напрямки – це підвищення безвідмовності та працездатності мережі в екстремальних умовах, відновлення пошкоджених та зруйнованих об’єктів зв’язку, відбудова мережі на звільнених територіях, розширення ємності в регіонах, які прийняли найбільше нових абонентів.

За цей період відновлено роботу 242 об’єктів зв’язку, що були зруйновані або зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій. Фахівці компанії збільшили ємність мережі у густонаселених районах західних областей, де оселилося більшість внутрішніх мігрантів. Загалом за 9 міс Vodafone побудував 147 нових базових станції, виведено в ефір близько 3000 базових станцій 4G, також для збільшення ємності було модернізовано 1422 3G БС.

Витрати, пов’язані з війною у лютому-вересні 2022 року, компанія оцінює у 810 млн грн, що безумовно вплинуло на прибутковість бізнесу. Разом з тим, основним фактором зменшення прибутковості стали коливання валютного курсу.

Міграційні процеси, спричинені бойовими діями, вплинули на розмір абонентської бази. Станом на кінець вересня абонентська база оператора склала 15,8 млн. клієнтів.

Від початку повномасштабного вторгнення Vodafone допомагає країні. Загальний обсяг наданих безкоштовних послуг у лютому-вересні склав 1,15 млрд грн. Загальний обсяг гуманітарної та прямої фінансової допомоги компанії країні станом на кінець вересня 2022 року оцінюється у 275 млн грн.Млн грн9 місяців 2021 року9 місяців 2022 рокуДинаміка
Дохід14,83314,720-1%
OIBDA8,2268,3722%
OIBDA, %55,5%56,9%1,4 п.п.
Чистий дохід/збиток3120-620-120%
Інвестиції20822030-2%