loading

Введіть, будь ласка, Ваші контактні дані, ми Вам зателефонуємо

Ваш запит успішно відправлено

Ваші контактні дані

Ім’я:
Телефон:

Потрібна допомога?

Ми зібрали для Вас відповіді на всі актуальні питання в розділі "Підтримка"

Перейти до розділу "Підтримка"

Vodafone в 3 кварталі: 4G у селах та органічне зростання доходів

Vodafone збільшив темпи зростання доходів за результатами 3 кварталу 2020 року. Дохід компанії у липні-вересні 2020 року склав 4,8 млрд грн, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Vodafone кілька років поспіль демонструє високу динаміку збільшення доходу, пов'язану з ростом споживання дата-послуг та збільшенням покриття швидкісного мобільного інтернету.

Третій квартал став періодом активного розвитку національного покриття 4G. Протягом липня-вересня 2020 року Vodafone запустив в ефір більше 400 базових станцій у діапазоні 900 МГц, які покривають понад 2000 населених пунктів, де проживає більше 2 мільйонів чоловік.

На сьогодні у мережі Vodafone працює більше 600 базових станцій у діапазоні 900 МГц, які покривають понад 3800 населених пунктів. На цій території проживає близько 3,2 мільйона людей. Мережа LTE900 працює в Київській, Одеській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Полтавській, Хмельницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській, Чернігівській, Харківській областях та місті Івано-Франківськ.

За рік компанія значно збільшила доступність 4G: за результатами 3 кварталу, 80% українців можуть користуватися 4G у порівнянні з 66% роком раніше.

Vodafone інвестував у мережу в 3 кварталі 2020 року 871 млн грн. Загальні інвестиції компанії в будівництво мереж швидкісного мобільного інтернету склали 28,1 млрд грн.

Обсяг інтернет-трафіку в мережі Vodafone за останні два роки зріс майже вдвічі, за рік цей показник збільшився більш ніж на 40%. Основні причини зростання швидкості й трафіку: збільшення покриття 4G, ємності мережі та кількості дата-користувачів.

Показник ARPU у 3 кварталі склав 79,1 грн, зростання пов'язане зі збільшенням географії покриття 4G, а також збільшенням обсягів користування швидкісним мобільним інтернетом. За останній рік споживання зросло в 1,4 рази. У середньому, дата-клієнт Vodafone використовує більше 5 ГБ мобільного інтернету на місяць.

Показники операційної ефективності демонструють зростання: показник OIBDA збільшився на 11% в порівнянні з 3 кварталом 2019 року і перевищив 2,5 млрд грн. Маржа OIBDA залишається стабільною, на рівні 53,4%. Показники операційної ефективності вдалося поліпшити завдяки оптимізації витрат і збільшення доходів від дата-послуг.

У третьому кварталі чистий прибуток Vodafone Україна склав 157 млн грн, що на 81% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов'язано з курсовою різницею з переоцінки Євробондів обсягом $500 млн, випущених компанією у лютому 2020 року.

За результатами третього кварталу 2020 року абонентська база компанії склала 19 млн, річні коливання склали -4,1%, що пов'язано зі зменшенням динаміки нових підключень у результаті карантинних заходів. При цьому спостерігається зростання у сегменті контрактних і корпоративних підключень, а також збільшення підключених IoT-карт.

За два роки база IoT-підключень зросла на 79%. За минулий рік компанія запустила власну NB-IoT мережу, підключилася до глобальної IoT-платформи Vodafone, провела кастомізацію технічних платформ згідно з потребами українських клієнтів та реалізувала низку пілотних проектів у сфері Smart City, підготувавши нові послуги до масштабної комерційної експлуатації. Позитивну динаміку демонструють також інші нові напрямки, такі як big data аналітика, хмарні рішення, послуги для електронного документообігу.