На жаль, ми не знайшли
Спробуйте змінити пошуковий запит або оберіть область чи населений пункт зі списку
У Державному університеті телекомунікацій стартував пілотний освітній курс з Інтернету речей (Internet of Things, IoT), який було створено спільно з Vodafone.
Освітня програма розрахована на студентів четвертих курсів усіх факультетів вишу і покликана навчити роботі з сучасними електронними IoT-пристроями та мережами. Курс спирається на практичні кейси Vodafone з проектування, розгортання та керування мереж Інтернету речей. Суттєва частина програми присвячена кібербезпеці та менеджменту проектів.
Вже сьогодні 25 студентів отримають доступ до хмарних потужностей Vodafone Cloud і будуть вдосконалювати навички на новеньких комп’ютерах та наборах Arduino. Найкращі студенти пройдуть стажування у Vodafone, де візьмуть участь в розробці і впровадженні перших IoT-проектів в Україні.
«Мета Vodafone як світового лідера на IoT ринку – сприяти підвищенню рівня освіти й обізнаності українців у високотехнологічних трендах, які змінюють життя на краще. Інтернет речей поступово проникає в усі сфери життя й промислові галузі, тож знати про можливості цієї технології мають не тільки студенти інформаційних і телеком-факультетів, а й фахівці з менеджменту проектів, маркетингу, тощо. Пілотний освітній проект із Державним університетом телекомунікацій – це тільки перший крок на цьому перспективному шляху. У планах на наступний рік – розширити програму співпраці на інші вищі навчальні заклади України», – зазначив керівник департаменту цифрових рішень та платформ Vodafone, Микола Тракнов.
Internet of Thing (Інтернет речей) – концепція мережі, яка складається зі взаємопов'язаних фізичних пристроїв, що мають вбудовані датчики, а також програмне забезпечення, що дозволяє здійснювати передачу і обмін даними між фізичним світом і комп'ютерними системами за допомогою використання стандартних протоколів зв'язку. Технологія сертифікована і стандартизована GSMA в липні 2016 року і успішно запущена Vodafone Group в декількох країнах.
Найбільш популярними напрямками розвитку Інтернету речей на сьогодні є: smart-міста, розумні будинки, промисловість, аграрний сектор тощо.