На жаль, ми не знайшли
Спробуйте змінити пошуковий запит або оберіть область чи населений пункт зі списку
25 квітня відбулось офіційне відкриття центру моніторингу безпеки руху – першого проекту в Україні «Розумна дорога». Проект розроблено і втілено командою Міністерства інфраструктури України у партнерстві з компаніями Vodafone Україна, Nokia, Українські Новітні Технології, а також спільно з Укравтодором та Галузевим центром цифровізації та кібербезпеки.
Пілотний проект запущено на ділянці дороги – 21-ий кілометр Дніпровського шосе (траса Н-01). Протягом двох місяців тестування за допомогою IoT-рішення на цій дорозі будуть збиратися та аналізуватися статистичні дані на базі LTE-мережі Vodafone, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.
До центру моніторингу надходять такі дані: вимірювання метеопараметрів і рівнів викиду шкідливих речовин (температура повітря, вологість, атмосферний тиск, рівень викидів СО2, СН та інших шкідливих речовин: метану, аміаку, пропану, водню, ізобутану, діоксиду азоту), відео аналітика: швидкість автомобілів, розпізнавання номерних знаків, рух смугами, підрахунок автомобілів (вантажних/легкових) за напрямками руху, push to talk, push to video: голосовий зв'язок, відео зв'язок, груповий зв'язок, зв'язок через диспетчера –для дорожніх працівників і організацій з обслуговування інфраструктури доріг.
Для фіналізації пілотного проекту буде проведено аналіз отриманих даних, що дозволить визначити ефективність збору інформації з використанням даного обладнання на базі технології 5G. Згодом пілот буде розширено на покриття окремо взятої траси, а повномасштабний проект передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.
Керівник Директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури Фарід Сафаров зазначив, що проект поділено на 2 етапи: «Перший етап – це застосування технологій IoT на базі технологій зв’язку четвертого покоління – 4G. Після демонстрації функціоналу обладнання ми плануємо повномасштабний запуск проекту та початок збору інформації з метою моніторингу та регулювання трафіку на обраній ділянці. Другий етап – це застосування технологій IoT на базі технології зв’язку п’ятого покоління – 5G. Цей етап розпочнеться у другому півріччі 2019 року та збиратиме таку ж саму інформацію, але з суттєвою різницею у швидкості».
«Протягом останніх чотирьох років Україна пройшла вражаючий шлях. Ще чотири роки потому ми не мали мережі 3G, а зараз вона охоплює майже 90% населення України. Трохи більше року минуло після тендеру на зв’язок четвертого покоління – LTE. Зараз ця мережа охоплює 57% населення України. Цей шлях країни Європи проходили протягом багатьох років, а Україна здолала його за рік, і це дійсно вражає. Такий відчутний прогрес можливий лише завдяки плідній співпраці держави, партнерів з таких компаній, як Nokia, і операторів зв’язку, як Vodafone, які мають за плечима досвід понад 70 ринків у різних куточках світу. Інвестиції компанії в Україні склали 22 млрд грн з 2015 року. Це ті гроші і провідна технологічна експертиза, які працюють на інфраструктуру, на країну», – коментує проект директор зі стратегії Vodafone Україна Дмитро Пономаренко.
На сьогоднішній день 57% жителів України отримали доступ до 4G від Vodafone. Географія покриття інтернету четвертого покоління включає в себе 24 області України. Оператор продовжує активне будівництво. Докладніше – на http://4g.vodafone.ua/uk